ben aldirma

Ben Aldırma

Vücutta çeşitli nedenlerle oluşmuş olabilen benler genellikle zararsız olsalar bile estetik açıdan can sıkıcı durumlara sebep olabilmektedir. Deri renginde ya da kahve renkte olan benler genellikle yüz, koltuk altı, göz kapakları, sırt ve göğüs bölgelerinde görülmektedir. Benlerin birçoğu doğuştan olabileceği gibi sonradan da oluşabilmektedir.

Her insanda mutlaka birkaç adet ben bulunmaktadır. Açık tenli insanlar 10 ile 40 arasında bene sahip olmaktadır. Vücutta 50’nin üzerinde ben olması bir kanser türü olan melanom için yüksek risk teşkil etmektedir. Bu kanser türü benlerde meydana gelen değişikliklerle kendini belli etmektedir. Vücudunda 50’den fazla ben bulunan bireylerin düzenli dermatolog kontrollerine gitmesi gerekmektedir.

Renklerinde koyulaşma, siyah mor renge dönüşen, büyüklüklerinde değişim olan, üzerinde yara açılan ve kanama oluşan benler mutlaka plastik cerrah tarafından değerlendirilmelidir.

Vücutta oluşan benler cerrahi müdahalelerle alınabileceği gibi lazer tedavisi ile de alınabilmektedir. Lazer yönteminin uygulanabilmesi için benlerin iyi huylu olması gerekmektedir. Çok derin köklere sahip olan oluşumlar ve cilt kanserlerinin cerrahi yöntemler kullanılarak çıkartılması gerekmektedir.

Lazerle ben tedavisinde; lokal anestezi uygulanır ve hasta hiçbir acı hissetmez. Operasyon hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği için bireyler çok sayıda beni tek seferde aldırabilmektedir. Uygulama sonrasında 1 hafta içinde bölgede oluşan kabuklanma giderek sadece kızarıklıklar kalmaktadır. Kızarıklıklar ise 1 ile 6 ay içerisinde deri rengini alacaktır.

Lazer Ben Tedavisinin Avantajları;

  • Çok büyük olmayan benlerde iz kalmaz.
  • Cilt üzerinde kabarık durumda olan benlerde ve cilt seviyesinde olan benlerde etkilidir.
  • Kısa sürede kolayca gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu için tek seansta 30-40 adet ben oluşumuna müdahale edilebilmektedir.
  • Uygulama sonrasında iyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşir ve kesinlikle pansuman gerektirmez.
  • Saç ve sakal gibi bölgelerde kıl köklerine zarar vermediği için kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Ben Aldırma Fiyatları

Ben oluşumları çok farklı şekillerde olabilmektedir. Et beni olarak adlandırılan benlerin yanı sıra pürüzsüz şekilde cilt yüzeyinde benler oluşabilmektedir. Vücuttan alınacak olan benin durumuna, türüne ve vücudun hangi bölgesinde olduğuna bağlı olarak ben aldırma fiyatları değişmektedir. Uygulama yapılacak olan hastanenin teknik donanımı ve konumu ayrıca operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesi de ben aldırma fiyatlarında değişikliklere neden olmaktadır. Ben aldırma operasyonu öncesinde detaylı bir muayene gerçekleştirilmelidir. Muayene sonunda en net fiyat bilgisi ortaya çıkacaktır.

Vücutta Yeni Benlerin Oluşması

Vücutta birçok nedene bağlı olarak ben sayısı artabilmektedir. En yaygın neden ise yaşlanmadır. Yaşlanma ile kişilerde özellikle omuz kısımlarında ben sayısı artmaktadır. Ayrıca kanser türleri de ben sayısını arttırabilmektedir. Fazla güneşlenme ve gebelik de ben sayısında artışın diğer nedenleri arasında sayılabilmektedir. Diğer nedenlerden biri de hormonal değişimlerin yaşanmasıdır. Menopoz dönemindeki kadınlarda ben sayısında artık gözlenebilmektedir. Bazen ise genetik olarak da benlerde çoğalma olabilmektedir.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti