gogus meme buyutme

Göğüs (Meme) Büyütme

Göğüs büyütme, mamoplasti olarak da bilinmektedir. Göğüs büyütme işleminde meme implantları, meme dokusu içerisine veya meme kaslarının altına yerleştirilir. Bu sayede istenen oranda meme büyütme işlemi yapılır.

Kadınlar göğüs büyütme ameliyatını estetik görünüşlerini değiştirmek amacı ile yaptırmaktadır. Çoğu kadın için meme büyütme kendinden emin hissetmenin yollarından birisidir. Bazı kadınlar ise iki meme arasında simetrik düzeni oturtmak amacı ile bu işlemi yaptırtabilirler.

Meme ameliyatı ile göğüslerinizi büyütmek istiyor iseniz uzman bir plastik cerrah ile konuşmanız için sizin için en mantıklı olan olacaktır. Özellikle plastik cerrahi konusunda ucuza kaçmamanızı tavsiye ediyoruz. Göğüs büyütme sonrasında olan riskler ve komplikasyonlar hakkında doktorunuzdan görüş alabilirsiniz. Göğüs büyütme genel olarak sorunsuz yapılıyor olsa da bazı hastalığa sahip kişilerde bu işlem önerilmeyebiliyor.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

 • Göğüsleri çok küçük olan kadınlar tarafından veya birisi diğerinden daha küçük olan kadınlarda görünüşü değiştirmek ve geliştirmek için yaptırılabiliyor.
 • Meme büyütme özgüven duygusunu arttırmak amacı ile yaptırılabiliyor.
 • Hamilelik sonrası oluşan farklı görüntü sonrasında da meme büyütme işlemi çok fazla kişi tarafından yaptırılabilmektedir.

Her ameliyatta risk olduğu gibi bu ameliyatta da bazı riskler bulunabilmektedir. Ancak doğru doktor seçimi ile birlikte bu riskleri ortadan kaldırabilir ve etkilerini azaltabilirsiniz. Bu yüzden uzman plastik cerrahi seçimi en önemli etken olarak sayılmaktadır. İşini seven ve uzman bir cerrah ile çalışmalısınız.

 • Göğüs büyütme uygulaması sonrasında meme ağrısı görülebilir.
 • Enfeksiyon kapma olasılığı. Özellikle enfeksiyon temiz olmayan yerlerde ve steril olmayan malzemeler ile ameliyat yapıldığı zaman gerçekleşir.
 • Meme başında ve meme hissinde değişiklikler, meme hissinin kaybolması.
 • Ameliyat sonrasında implant sızıntısı veya yırtılmasının meydana gelmesi. Yırtılma yanlış ve ucuz implant kullanımlarında çok fazla görülen bir durumdur.

Meme Büyütme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göğüs büyütme ameliyatı olmadan önce aşağıda yer alan bilgileri göz önüne alarak bir karar vermeniz sizin için iyi olacaktır.

 • Meme implantı taktırdıktan sonra bile göğüslerinizin sarkması devam edebilir. Takılan implant meme sarkmasını engellemez. Göğüs sarkmasını engellemek için, göğüs büyütme ameliyatına ek olarak memenin kaldırılması gerekmektedir.
 • Taktırmış oluğunuz göğüs implantlarının bir ömrü vardır. Hiçbir doktor ömür boyu garanti vermeyecektir. Bir implant ortalama olarak 10 yıl boyunca dayanacaktır. Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte ve kilonuzun değişimi ile birlikte göğüslerinizin görünüşleri değişebilir. Bu gibi durumlarda tekrar ameliyat gerekecektir.
 • Meme implantı taktırdıktan sonra emzirmeniz mümkün olmayabilir. Bu kişinin vücuduna bağlı olarak ve büyütme işlemine göre değişebiliyor. Meme implantı taktırmasına rağmen emzirebilen birçok kadın mevcuttur.
 • Meme büyütme sigorta kapsamına girmemektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası testlerde tüm masraf size aittir.
 • Göğüs büyütme sonrasında meme implantınızı çıkarttırmaya karar verirseniz tekrar ameliyat olmanız gerekecektir. Çünkü çıkartılma işlemi sonrasında göğüsleriniz size çok daha farklı görünebileceği için farklı düzelticiler kullanılacaktır.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti