gogus meme diklestirme

Göğüs (Meme) Dikleştirme

Hamilelik, emzirme ve kilo alıp verme gibi durumlar memelerin aşağıya doğru sarkmasına neden olur. Yerçekimi ve zaman da bu konuda etkilidir ve zamanla göğüs kaslarımızda zayıflama ve aşağıya doğru sarkma görülebilir. Eğer bu durumdan rahatsızsanız ve göğüslerinizin daha fit ve dik görünmesini isterseniz estetik cerrahi size bu konuda çözüm sunabilir. Meme dikleştirme ya da toparlama ameliyatları en çok başvurulan estetik operasyonlarından olup etkili sonuçlar verir. Bu yazıda kısaca ameliyatın nasıl yapıldığı ve diğer ayrıntıları ile bilgiler bulabilirsiniz.

Ameliyatın Amacı

Meme dikleştirme ameliyatının hedefi sarkan göğüslerinizi toparlamaktır. Eğer göğüs sarkmasından şikayetçi iseniz bu konuda hangi aşamada olduğunuzu test edebilirsiniz. Göğüs uçlarınızın tam olarak nerede olduğuna göre göğüs sarkmanızın boyutlarını öğrenebilirsiniz. Mesela göğüs uçlarınız meme kıvrımından aşağıya doğru iniyor ve aşağıya bakıyorsa sizin göğüslerinizde sarkma vardır. Ne kadar iniyorsa o kadar fazla sarkma söz konusudur. Ama bildiğiniz gibi bu sorunla birlikte bazı kadınlar büyük göğüslerden bazıları ise küçük göğüslerden şikâyet eder. Eğer böyle bir sorununuz varsa ve göğüsleriniz hem küçük hem de sarkıksa göğüs protezi ekleme hem büyük hem de sarkıksa yağ aldırma operasyonu ile birlikte bir estetik operasyon düşünebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Cerrahi Bir Operasyondur

Bu konuda şikâyeti olanlar genel olarak lazerle ya da başka yöntemlerle neştersiz bir çözüm olup olmadığını merak eder. Ancak uzmanlara göre meme dikleştirme operasyonları kesinlikle cerrahi yöntemle yapılmalıdır. Göğüs sarkması sadece bu yöntemle çözülebilir. Bu durumda hastaların en çok merak ettiği bir diğer soru da dikiş izi kalıp kalmayacağına dairdir. Bu konuda estetik cerrahi ne kadar gelişmiş olsa da hala biraz dikiş izi kalır. Sadece alanında uzman olan cerrahlar bu izlerin göğüs kıvrımının altında bırakılmasına çalışır.

İyileşme Süreci

Meme dikleştirme ameliyatından sonra genelde bir gün hastanede kalınabilir. Kesi yapılan diğer operasyonlarda olduğu gibi bir süre ağrı hissedilebilir ancak ağrı kesicilerle bu sorun minimuma indirgenir. Yeni geliştirilen tekniklerde artık dikiş alınması gibi zorunluluk yoktur. Göğüslerin yeni formuna kavuşması için sporcu sütyeni tarzı bir iç çamaşırı bir süre takılır. Hastalar bir süre daha 3 ya da 4 günde bir doktor kontrolüne çağrılır. Yaraların açılması çok sık rastlanan bir durum değildir. Ama olursa iyileşme süreci bir ayı bulur, ama böyle bir sorun yaşanmazsa 3 hafta sonunda hasta tamamen iyileşebilir. Sadece bu süre zarfında ağır kaldırma, çok yüksek yere uzanma ya da eğilme gibi durumlardan uzak durmaları gerekir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Fiyatları

Ne yazık ki bu konuda net bir fiyat belirlemek çok zordur. Çünkü memelerin büyük ya da küçük olması, sarkmaların boyutu kullanılacak olan protezler ya da alınacak olan yağ oranına göre fiyatlar değişir. Operasyonu uzman cerrahların yer aldığı, sağlık sertifikalarına sahip ve gerekli koşulları sağlamış bir klinikte yaptırmanız şarttır. Bu konuda hassas davranmalısınız, çünkü sağlığınız riske atılamaz. Operasyondan önce uzman bir cerrah sizinle görüşür, size uygun olan yöntemlere karar verilir ve fiyat hakkında da net bir bilgi alırsınız.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti