jinekomasti

Jinekomasti

Jinekomasti erkeklerde çok nadiren görülen anormal meme büyüme sorunudur. Erkeklerde meme büyümesi olarak çok sık görülmese de günümüzde bazı kişilerin yaşadığı bir sağlık problemidir. Jinekomasti sağlık probleminin kesin bir nedeni olmasa da genellikle erkeklerin gelişme döneminde seks hormonlarının gelişmemesi ve hormonlarda yaşanılan dengesizlik olarak tanımlanıyor. Genellikle ergenlik çağında olan erkeklerde görülüyor olsa da ileriki yaş grubunda da arada bir gözüken bir problemdir. Kişilerin genellikle günlük yaşamda görüntüsünü bozduğundan ve toplumda bazen normal karşılanmadığı için farklı durumlar yaratabiliyor. Kişinin kendini mutsuz hissetmesi başta olmak üzere birçok farklı sonuç yaratıyor. Bu durumları yaşamamak için güvenilir, işinde tecrübeli ve donanımlı doktorlara güvenle ameliyat olabilirsiniz. Sosyal ve psikolojik sorunlar yaşatan ve erkeklerde görülen jinekomasti ameliyat ile halledilebilen bir sorundur.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Son yıllarda yapılan araştırmalarda gösteriyor ki erkeklerde jinekomasti sağlık probleminin her 18 erkekte bir görülmesi çok önem taşıyor. Özellikle genel bir sebebi olmasa da aslında uzmanlar yaşam tarzı ve beslenme konularına büyük bir önem veriyor. Erkeklerin özellikle dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşamdan uzak durmaları bu açıdan oldukça önemlidir. Özellikle gelişme çağında bulunan erkeklerin daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Toplumda sosyal ve psikolojik olarak önemli zor sonuçlar yaratan jinekomasti tek tarafta veya çift tarafta yaşanıyor. Jinekomasti rahatsızlığı spor yapmanın azlığı ve hormon dengesinin bozulması sonucunda da büyük oranda ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlığın oluşması erkeklerin kendilerine olan güveni kaybetmesine büyük oranda neden olmaktadır.

Jinekomasti Nasıl Teşhis Edilir?

Erkeklerde oluşan jinekomasti, teşhis edilme süreci kişilerin memelerinde gözle görülür şekilde büyüme, şişlik ve sonrasında artan ağrı şeklinde kendini gösteriyor. Gerekli yapılan hormon testleri başta olmak üzere doktor tarafından BT gibi birçok test yapılır. Ve sonuca göre cerrahi müdahale yapılır.

Jinekomasti Cerrahi Müdahalesi

Günlük yaşamda olumsuz sonuçlar yaşamanıza sebep olan ve günümüzde artış gösteren jinekomasti sağlık problemi için doğru bir teşhis süreci gerekiyor. Bu teşhisin konulabilmesi için tam donanımlı bir hastanede uzman doktorlardan yardım alınması gerekiyor. Jinekomasti teşhisi konduktan sonra ise cerrahi sürece geçiliyor. Cerrahi müdahalede yapılan tetkikler sonucu büyüyen memede fazla oluşan yağ dokusu alınıyor. Genellikle kullanılan yöntem liposuction yöntemi olarak biliniyor. Cildi keserek yapılan bir işlem değildir. Vücutta bulunan meme bölgesinde tek taraflarda delikler açılma işlemidir. Profesyonel doktor ve ekipler tarafından yapılan bu işlem sonrasında her delik tek tip dikişlerle kapatılma işlemi yapılarak estetik dikiş atılır ve kapatılır. Kişiden kişiye değişebilmekle beraber jinekomasti sağlık problemi için birçok farklı yöntem kullanılabiliyor. Çok yoğun bir büyüme görüldüğü takdirde kesme işlemi yapılarak fazla yağ alınıyor. Bunlara ek olarak son dönemlerde çok tercih edilen yöntemlerden birisi de liposuction yönteminin lazer uygulamalı olan çeşididir.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti