kas kaldirma

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma operasyonları tek başına planlanabildiği gibi göz çevresi ile ilgili operasyonlarla birlikte de planlanabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzdeki kas dokularının esnekliği azalarak sarkmalar meydana gelmektedir. Kaşların sarkması göz kapaklarının olduğundan daha sarkık görünmesine neden olabilmektedir. Kaş kaldırma operasyonları ile göz ve alın bölgesine daha dinç bir görünüm kazandırmak amaçlanmaktadır.

Kaş kaldırma operasyonları için birçok farklı teknik uygulanabilmektedir. Günümüzde en sık uygulanan yöntem ise endoskopik kaş kaldırma yöntemidir. Bu yöntem, küçük ve ince kameralar yardımı ile hiçbir kesi ve iz olmadan yapılan kaş kaldırma uygulamasıdır. Endoskopik kaş kaldırma işleminde, saçlı derinin iç kısımlarından birkaç farklı bölgeden küçük delikler açılarak, kanama ve iz olmadan işlem gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon ile eski yöntemler sonucunda oluşan yara izleri ve fazla şişlik durumlarının önüne geçilmekte ve iyileşme süreci de kısaltılmaktadır.

Endoskopik kaş kaldırma operasyonunun yanı sıra kaş askısı yöntemi de sıklıkla tercih edilen bir kaş kaldırma operasyonu yöntemidir. Kaş askısı yöntemi lokal anestezi ile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Saç çizgisinin ön kısmından açılan küçük bir kesi yardımı ile kaşlar istenilen pozisyona getirilmektedir. Bu yöntemin avantajı işlemin kalıcı olmamasıdır. İşlem ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında bir sürede eski haline dönmektedir. Bu süre sonunda da sürekli değişmekte olan moda akımı ile uyumlu olarak yeni kaş şekli yaptırılabilmektedir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

  • Kaş kaldırma operasyonu sonrasında, uygulama bölgesine birkaç gün boyunca bant pansuman uygulanmaktadır.
  • İyileşme sürecinde soğuk kompres uygulanarak oluşan şişliklerin daha erken düzelmesi sağlanabilmektedir. Ameliyattan sonra bölgede şişliklerin oluşması doğal bir durumdur ancak morarmalar çok sık karşılaşılan durumlar değildir.
  • Operasyon sonrası 7. Gün saçlı bölge içerisinde bulunan dikişler alınmaktadır.
  • Ameliyattın 3. Gününden itibaren saçlar yıkanabilmektedir.
  • Ameliyattan sonra belirli bir süre boyunca, geçici olarak operasyon bölgesinde hissizlik ve hareket kısıtlılığı yaşanabilmektedir. Bu, iyileşme aşamasında gerçekleşmesi beklenen bir durumdur.

İdeal Kaş Nasıl Olmalı?

Değişen moda akımları ile ideal kaş; uzunluğu, sivriliği, yukarı ya da aşağı doğru konumu, kalınlığı, pozisyonu yıllar içinde değişime uğramıştır. Kaşların kendi güzelliğinin yanı sıra, gözleri ortaya çıkaracak biçimde olması da oldukça önemlidir. Günümüzdeki ideal kaş; düz bir çizgi gibi değil hafif kıvrımlı, en yüksek noktası göz bebeği ile orantılı, kaş başlangıç noktası göz iç hizasının 1,5 santim üzerinde, bitiş noktası ise göz dış hizasının 2 santim üzerinde olmaktadır. Kaşların başlangıç ya da bitiş noktaları olması gerekenden az ya da çok kaldırılırsa istenmeyen görüntülere neden olabilmektedir. Kaşların bitiş noktalarının çok kaldırılması, yüzde kızgın bir ifade yaratacaktır ayrıca kaşlar ve gözler arasındaki etkileşimde azaltılmış olur. Bunun sonucunda da doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti