meme kucultme

Meme Küçültme

Meme küçültme yani mamoplasti büyük göğüslü kadınların veya erkeklerin tercih ettiği bir işlemdir. Meme küçültme sağlık için tercih edilen bir işlem olduğu gibi estetik görüntüsünü beğenmeyenler tarafından da tercih edilebilmektedir.

Memem küçültme, mamoplasti göğüslerin plastik cerrahi yardımı ile küçültülmesi işlemidir. Bu işlem ile meme içerisinde bulunan fazla yağ ve dokular cerrahi işlem ile alınarak daha küçük bir meme görünümü sağlanır. Büyük memelere sahipseniz, memeleriniz size ağırlık veriyorsa, rahatsızlığınızı düzeltmek istiyorsanız veya orantılı bir göğüs ölçüsü elde etmek istiyor iseniz meme küçültme ameliyatı tam size uygundur.

Meme küçültme sonrasında fiziksel ve duygusal olarak çok daha zinde olabilirsiniz. Kendi vücudunu beğenmeyen insanlar duygusal açıdan çöküntüye uğrayabildiği gibi memesi ağır olan insanlardan fiziksel aktivitelerde çabuk yorulabiliyor. Meme küçültme ameliyatı ile birlikte kişisel imajınızı geliştirebilir ve fiziksel aktivitelere katılma becerilerinizi arttırabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı yaptırmaya karar verdiyseniz bu konuda uzman, onaylı bir plastik cerrah ile görüşmenizde yarar olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sebepleri

Meme küçültme ameliyatı aşağıdaki sorunlar ile karşılaşan kişiler tarafından oldukça tercih edilen bir cerrahi yöntemdir.

 • Ağrı kesici ilaç kullanımı gerektirin kronik olarak bulunan sırt ağrısı, boyun ağrısı ve omuz ağrısı durumlarında meme küçültme ameliyatı tercih edilebilir.
 • Meme altında bulunan cilt tahrişi ve cildin dökülmesi durumlarında,
 • Meme sinirlerinin ağrısının olduğu zamanlarda,
 • Memelerin ağır geldiği zamanlarda ve yapınlar aktiviteyi engellemeye başlamasında,
 • Büyük memelerin kötü görüntüye sebep olmasında,
 • Sütyen ve giysilere uymakta zorluk çekmekte ve bunlara benzeyen farklı şikayetlerde meme küçültme ameliyatı uygulanabilmektedir.

Meme Küçültmede Yanlış Bilinen Gerçekler

Büyük bir kesim tarafından büyük memelere sahip olmak bir yerden sonra işkence haline gelebiliyor. Üst kısımlarda fazladan kilo taşımak omuz ağrısına, sırt ağrısına, boyun ağrısına ve terlemeye yol açabiliyor. Hal böyle olunca meme ameliyatı çok fazla tercih edilebiliyor. Ama halk arasında meme küçültme ile ilgili yanlış bilinen bazı durumlar var.

 • Meme küçültme için herhangi bir boyut bulunmuyor. İstediğiniz ölçüye sahip olan memelerinizi istediğiniz boyutlarda küçültebilmeniz mümkün.
 • Meme küçültme ameliyatı sadece ergenlik yaşında olan kişiler uygulanmıyor. Daha yaşlı kişilerde meme küçültme ameliyatı olabiliyor. Ayrıca meme ergenlikten sonrada büyüme gösterebilmektedir. Beden zaman içinde değişmeye devam ettiğinde meme küçültme ameliyatına olan istek artabilir.
 • Meme küçültme dışarıdan gözüktüğü kadar korkutucu bir işlem değildir. Ameliyat yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde evinize gidebilirsiniz.
 • Meme küçültme sonrasında çocuk emzirmeye devam edebilirsiniz. Birçok hasta meme küçültme sonrasında bebek emziremeyeceğini düşünmektedir. Ancak hastaların %80’i ameliyat sonrasında çocuk emzirebilmektedirler.
 • Meme küçültme sonrasında meydana gelebilecek göğüs ucu duygularının kaybedilmesi ile karşılaşılan kişiler olabiliyor. Ancak bu duygusuzluk bir süre sonra geçiyor.
 • Ameliyat sonrası meydana gelen yara izi sanıldığınızın aksine oldukça küçük.
 • Göğüs küçültme ile birlikle meme kanseri olma riskinizi azaltabilirsiniz.
 • Bu ameliyat dünya üzerinde en yüksek hasta memnuniyet oranına sahip olarak uygulanan cerrahi müdahaledir.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti