meme ucu estetigi

Meme Ucu Estetiği Ameliyatı

Estetik ameliyatlarda öne çıkan ve son yıllarda kadınların en çok başvurduğu bir ameliyat modeli olan meme ucu estetiği ameliyatı öncelikle günümüzde hem sağlık hem görsel açıdan yapılıyor. Uzman doktorlar tarafından son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte hızla büyüyen tıpta estetiğin çok önemli bir yeri bulunuyor. Özellikle emziren annelerin bazılarında meme ucunun gelişmemesi sonucu emzirme problemi yaşamamak için yaptırmış olduğu işlem olarak tercih ediliyor. Ömründe en değerli varlığı olan bebeğini emzirmek için yaptırılan küçük operasyonlar sonucu bu zorluğu yaşamıyor. Meme ucu estetiği operasyonları sonrasında rahatça bebeğini emzirme imkânı elde ediyor. Aynı zamanda çok daha fazla belirgin olan meme uçları kadınları olabildiğince rahatsız eden boyutlara ulaşıyor.

Meme Ucu Estetiği Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Öncelikle meme ucundan ve fiziksel görüntüsünden rahatsız olan her kadın kendini daha rahat hissetmek için bu ameliyatı yaptırabilir. Yine sağlık problemi yaşayan kanser, göğüs travması, meme sarkması, bebeğini emzirme problemi yaşayan kadınlar gibi birçok kadın tarafından tercih edilen bir ameliyat türüdür. Yanma gibi sorunlar yaşayan kişiler de meme ucu estetiği ameliyatını uzman kişilere güvenerek kolaylıkla yaptırabilirler. Hiçbir zararı olmayan ve olumsuz durum yaratmayan meme ucu estetiği ameliyatı basit bir işlemdir.

Meme Ucu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme ucu estetiği ameliyatı lokal anestezi şeklinde alanında uzman olan estetik doktorları tarafından yapılıyor. Günümüzde oldukça yaygın olan bu ameliyat süt kanallarının kesilmesi ve koparılma işlemleri yapılmadan gerçekleştiriliyor. Tamamen kişinin tercihine göre meme ucu küçültme ve belirgin hale getirme operasyonları kolaylıkla yapılıyor. Meme uçları doğuştan gelişmemiş veya kanserde meme ucu yok olmuş kişilere üstün başarı performansı gösteren tıp sayesinde aynı görüntü sağlanmaktadır. Meme ucu ve çevresindeki halka ile ilgili tüm istenen işlemler sorunsuz uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından kısa sürede lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Meme Ucu Estetiği Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalı?

Ameliyatı olan kadınlar özenli bir bakım sonrasında iyileşme sürecini daha çabuk atlatıyor. Dikkat edilmesi gereken konularda yok değil. Özellikle operasyon sonrasında kadınların dışarıdan yardım alması gerekiyor. Meme ucu ameliyatı kişiden kişiye değişebilmekle birlikte genelde kadınların aynı gün taburcu edildiği bir ameliyattır. Fakat doktorun tavsiyesini dikkate alarak oluşabilecek bir riske karşı 1 gece hastanede yatmak oldukça faydalı bir sonuç oluşturur. Ameliyattan sonra doktorun izni ile ağrı kesici türünden ilaçlar kullanılabiliyor. Ancak kişilerin rastgele ilaç alması sakıncalı bir durumdur. Meme çevresi kenarında oluşan şişlik kısa sürede normal haline dönecektir. Bandajlar ve sargılar yine doktorun kontrolü sonrasında genellikle 3 gün sonra çıkarılıyor. Hafif, orta ve ileri olarak üç farklı görülme durumu olan meme ucu sorunu, başarılı operasyonlarla son derece estetik bir hale getirilebiliyor.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti