prp tedavisi

PRP Tedavisi ve Fiyatları

PRP saç dökülmesi ve kelleşmeye karşı geliştirilen etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. Kendi vücudunuzdan alınan belirli aşamalardan geçirilerek vücudunuza tekrar uygulanmasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden alerji riski çok azdır ve genel olarak hastalar sonuçlardan memnun kalır. Bu tedavinin bazı ayrıntıları hakkında bu yazıda bilgi bulabilirsiniz.

Saç ekimi operasyonu bildiğiniz gibi sizin var olan saç köklerinizin toplanması ve kelleşen bölgeye kanallar açılarak yerleştirilmesi işlemidir. Bu tedavinin temel amacı pasifleşen ve atıl kalan saç köklerinizin yeniden canlandırılmasıdır. PRP de aynı amacı taşır. Ancak burada yapılan uygulama daha farklıdır. PRP tedavisi için uygun bir adaysanız doktorunuz operasyon öncesi sizden bir miktar kan alır. Daha sonra bu kan belirli bir işlemden geçirilir.

Kanın Daha Zengin Hale Getirilmesi

Kanımızda platelet adı verilen diğer adı trombosit olan bir madde bulunur. Bu madde hücrelerimizin yenilenmesi ve büyüme sürecini hızlandırır. Yaşımız ilerledikçe bu madde kanımızda azalabilir ve etkisi azalır. Bu durum saç köklerimizi de etkiler ve kökler zayıflayıp saçlarımız çıkmamaya başlayabilir. İşte PRP tedavisi bir çeşit kanımızı platelet açısından zenginleştirme tedavisidir. Sizden alınan kan sentrifüj adlı makinelere konur ve bir çeşit damıtma işleminden geçer. Bu işlemin sonunda platelet açısından daha zengin bir kan elde edilir.

PRP Tedavisinin Uygulanması

Zenginleştirilen bu kan sizin kelleşen bölgenize uygulanır. Diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi kanallar açılarak vücudunuza enjekte edilir. Ama PRP kısa süreli bir tedavi değildir. Ayrıca kaç seans yapılacağı da sizin kelleşme oranınıza ve diğer bazı faktörlere bağlıdır. Yaklaşık olarak 6 ay sonra etkileri daha net görülmeye başlar ve toplam bir yıl içerisinde tedavinin sonuçları tam olarak görülür. Bu tedavinin uygulandığı hastalar sonuçlardan memnun kalmıştır.

PRP en az risk taşıyan tedavi yöntemlerinden birisidir. Çünkü size uygulanan ya da enjekte edilen madde yine sizin kanınızdır. Vücudunuza yabancı bir madde girmez. Eğer sağlık koşullarını yerine getirmiş, gerekli sertifikalara sahip olan bir klinikte yaptırırsanız herhangi bir risk taşımaz. Tabi klinik ve doktor seçerken özenli davranmalısınız. Seçtiğiniz klinikte operasyonlara uzman ve deneyimli doktorların girdiğinden emin olmalısınız. Bu operasyon kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır.

PRP Tedavisi Fiyatları

PRP kişiye özel olarak geliştirilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Sizin kaç seansa ihtiyaç duyacağınız ve kelleşen bölgenin ne kadar geniş olduğu gibi konular fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Bu yüzden tedavinin sabit bir fiyatı yoktur. Hastanın durumuna göre belirlenir. Sizin araştırma yaparken ve sağlık merkezi ya da klinik merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken konu düşük fiyatlardan ziyade alanında uzman doktorları bulunduran sağlık merkezlerini seçilmesidir. Bu şekilde sağlığınızı da riske atmayıp tedaviden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti