vaser liposuction

Vaser Liposuction

Vücuttaki fazla olan yağların alındığı ve estetik bir görünüm sağlandığı, estetik yöntemin adı Vaser liposuction ’dır. Günümüzde gelişen tıp teknolojileri ile birlikte uygulaması sıklıkla artmıştır. Dünya üzerinde popüler olan yağ aldırma yöntemi günden güne gelişmektedir. Çeşitli hastalara uygun şekilde yapılan liposuction yönteminin çok farklı teknikleri bulunmaktadır. İsteğe bağlı şekilde yapılan yöntemlerin aksine kişinin özelliklerine bağlı kalarak en uygun yöntem seçilmekte ve uygulanmaktadır.

Vaser liposuction yöntemi genel olarak karın bölgesine yapılmaktadır. Gelen hastaların birçoğu bu bölgeden sorun çekmekte ve yağ alım işlemi yaptırmak istemektedir. Liposuction tekniği karın bölgesinin haricinde kol, üst bacak, alt bacak, basenler, baldırlar gibi daha birçok bölgeye yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser liposuction yaptırmak isteyen bir hasta öncelikle liposuction alanında oldukça uzman ve bilgili bir hekime danışmalıdır. Daha sonra uzman hekime giden hasta hekim tarafından muayene edilir ve bazı tetkikler uygulanır. Hastanın liposuction yaptırmak istediği bölge hekim tarafından geniş çaplı muayene edilir. Bu muayenede o bölgeye Vaser liposuction yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılır. Eğer istenilen bölge uygun ise liposuction tekniğinin uygulanacağı gün ve saat ayarlanır. Hasta alınan o güne gelene kadar kendi yediklerine ve kullanıyor ise ilaçlarına dikkat eder. Hekiminin bahsettiği birkaç hususa uyarak liposuction tekniğinin uygulanacağı gün gelir.

Vaser liposuction tekniği yapılırken öncelikle yapılacak bölgeye bir sıvı enjekte edilir. Enjekte edilen bu sıvı kanama durdurucu etkiye sahiptir ve liposuction tekniğinin uygulanabilmesi için ilk başta sıvının enjekte edilmesi şarttır. Oluşabilecek herhangi bir kanamaya karşı önlem alınması açısından önemli bir uygulamadır. Daha sonra liposuction tekniğinin uygulaması için işlemlere başlanılabilir. Öncelikle tekniğin uygulanacağı yere çizimler yapılır ve ana hatlar belirlenir. Çizimlerin yapıldığı yere ufak delikler açılır ve artık Vaser liposuction tekniği uygulanmaya hazırdır. Açılan deliklerden özel sıvılar enjekte edilir ve belirli bir süre beklenir. Beklenen süre zarfında enjekte edilen sıvının etki etmesi beklenir. Enjekte edilen sıvı yağı eritme gücüne sahiptir ve homojen bir kıvama getirir. Belirlenen süre beklendikten sonra açılan ufak deliklerden eriyen yağın akıtılması ve alınması gerçekleştirilir. Alınan yağ miktarı kişiden kişiye değişim göstermektedir ve eğer fazla alınmış ise geri deliklerden enjekte edilmektedir.

Vaser liposuction tekniği yaptırmak isteyen kişiye göre değişim göstermektedir. Vaser liposuction uygulandıktan sonra hastanın bir süre uygulama yapılan bölgede korse kullanması gerekmektedir. Tekniğin uygulanmasının ardından korsenin takılması ufak deliklerin kapanmasını ve işlemin uygulandığı bölgedeki kalan yağ kütlesinin eşit bir şekilde dağılmasının sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Herhangi bir çökme durumu ya da istenmeyen başka bir durum ve görüntü oluşması halinde, yağ enjektesi yapılabilmektedir. Vaser liposuction tekniği günümüzde estetik anlamda oldukça sık tercih edilen uygulamaların başında yer almaktadır.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti