yuz dolgusu

Yüz Dolgusu ve Fiyatları

Zaman hem her şeyin ilacı hem de biricik yaşlanma sebebimizdir. Zaman ilerledikçe biz daha olgun bireyler oldukça, yüzümüz ve vücudumuzda da bazı değişiklikler gözlemlenir. Yer çekimi ve diğer genetik faktörlerle birlikte yüzümüz aşağı doru sarkmaya ve kırışmaya meyleder. Aslında bunlarda mimiklerimiz, kahkahalarımız ve güneş ışınları da etkilidir. Sonuçta hepsi birlikte yıllar geçtikçe yüzümüzü değiştirir. Kırışmanın sebebi yaş aldıkça cildimizin kolajen yapısının zayıflaması ve elastikiyetini kaybetmesidir. Bu durum aynı zamanda yüzümüzün sarkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlar bazı yüz dolgusu operasyonları ile giderilebilir.

Yüzümüzün daha iyi görünmesi için uygulanabilecek olan tedavilerden birisi de yüz dolgusudur. Bu operasyonla birlikte yüzümüzdeki kırışıklık olan ya da sorunlu bölgelere dolgu yapılır ve yüzümüz daha canlı ve genç bir görünüm kazanır.  Yüz dolgusu için kullanılan maddelere fillers adı verilir. Bu maddeler hem çizgileri düzeltip yüzü dolgunlaştırmakta hem de tedavi etmekte etkilidir.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Burnumuzun kenarından aşağıya doğru inen çizgiler hem geçen yılların hem de mimiklerimizin bir sonucudur. Yüz dolgusu ile bunların etkisi azaltılıp bu bölge daha esnek görünebilir. Yüzümüzde dolgu yapılabilecek diğer bölgeler burnumuz ve ağzımız arasında kalan bölge, dudaklarımız, dudaklarımızın etrafındaki çizgiler, göz çevresi çizgileri ve kırışıklıkları, alındaki çizgiler, akne ve sivilce izleri, bazı hastalıklar ya da kazalardan arta kalan izler, elmacık kemikleridir. Ayrıca bunun yanında mesela asimetrik bir yüzünüz varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa yüz dolgusundan faydalanabilirsiniz.

Yüz Dolgusu Fiyatları

Görüldüğü gibi yüzümüze dolgu yapılabilecek pek çok bölge vardır. Yüzümüzün kırışıklı ya da sarkmalardan veya izlerden kurtulabilmesi çok önemlidir. Çünkü bizim temel görünüşümüz yüzümüz belirler. Yüzümüzdeki her türlü deformite ve kırışıklık bizim için çok rahatsız edicidir. Kendimizi eksik ya a kötü hissetmemize neden olabilir. Bu yüzden yüz dolgusu operasyonu yaptırmak size yardımcı olabilir. Ancak fiyatlar tamamen ne kadarlık bir bölgeye yapılabileceği ve işlemin ayrıntılarına bağlıdır. Bu yüzden belirli bir fiyattan bahsedilemez. Sizin özel durumunuza göre bir fiyat söz konusudur.

Bugün internetten araştırma yaparken size hemen fiyat teklifi verebilecek olan klinikler ya da sağlık merkezleri ile karşılaşabilirsiniz. Ama eğer yüzünüze dolgu gibi bir işlem yaptıracaksanız bu konuda aceleci davranmayın. Klinik seçiminde dikkatli olun. Operasyonu kimin yapacağını ya da kliniğin gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığı önemli konular arasındadır. Bunlara özen göstererek bir sağlık merkezi seçilmelidir. Sağlığınızı riske atmamak için bu konuda taviz vermeyin. Çünkü yüzümüz en görünen parçamızdır ve genellikle bizimle ilgili kanılardaki temel belirleyendir. Bu yüzden ona yapılacak olan her bir müdahale profesyonel ellerce yapılmalıdır. Alanında uzman ve deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti