yuz germe estetigi

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe ameliyatı; yüzde bulunan kırışıklıkların, sarkmaların germe ve asma yöntemi ile giderildiği bir operasyondur. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak farklılık gösterse de herkeste yaşlanma etkileri zamanla görülmektedir. Bu etkiler ise en kolay yüz bölgesinde fark edilmektedir.

Yaşlanma etkisi ile yüzümüzde oluşan farklılıklar;

  • Göz kapaklarında düşüklük,
  • Göz altı morlukları ve torbaları,
  • Göz altı çizgileri
  • Alın çizgilerinin belirginleşmesi,
  • Burun bölgesindeki derin çizgiler,
  • Kaşlarda düşüklük,
  • Dudak kenarlarındaki çizgiler,
  • Boyun bölgesinde sarkma,
  • Cilt lekelenmeleri ve matlaşarak cansız görüntü oluşması,
  • Yanak sarkmaları

Yüz germe ameliyatı ile oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinin yanı sıra azalan yağ dokuları da olması gereken yerlere çekilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında ve hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın süresi hastaya ve uygulanacak olan yönteme göre 3 ile 10 saat aralığında sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında aynı gün taburcu olunabileceği gibi 1 gece hastanede kalmak da gerekebilmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında iz kalmaktadır. Ancak iyi saklandığı taktirde hiçbir şekilde görülmeyecektir.

Yüz germe ameliyatı için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunun seçimi yapılırken; hastanın yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, yüzün yaşlanma derecesi, yüz anatomik yapısı gibi özelliklere dikkat edilerek seçilmektedir. Tün ameliyatlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatında da her hastaya özel bir planlama yapılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Ancak unutulmamalıdır ki yüz germe ameliyatı sonrasında da zaman ilerlemekte ve cildin doğal yaşlanma süreci devam etmektedir. Bu nedenle ameliyat ile elde edilmiş olan görünüm yıllar içinde değişime uğrayacaktır. Ameliyat sırasında anestezi sayesinde hiçbir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ameliyat sonrasında ise ağrı yaşanması normaldir. Bu ağrılar doktorun verdiği ağrı kesiciler ile kontrol altına alınmaktadır.

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüz şeklinin tamamen oturması 3 haftayı bulabilmektedir. Bu süre boyunca gözlük kullanılmamalı, 3 hafta sonra kullanıma başlanabilmektedir. İyileşme durumu kişiden kişiye değişim göstereceği için doktora danışılması faydalı olacaktır.

Operasyon Sonrası

Yüz germe ameliyatı sonrasında; yüzde şişlik, morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi meydana gelecektir. Bu durum operasyonun olağan bir sonucudur. Ameliyat sırasında yüzde bulunan bazı kaslar anesteziden etkilenebilir ve yüzde bazı asimetrikler meydana gelebilir. Bu asimetrik görünüm ameliyattan ortalama 4 gün içerisinde düzelmektedir.

Operasyon sonrasında yüze gözler, burun ve ağız açık kalacak şekilde sargı uygulanmaktadır. Yapılan bu sargı 2-3 gün sonra açılmaktadır. Bazı ameliyatlarda dren kullanılabilmektedir. Drenler ise 2 gün içinde alınmaktadır. Yapılan dikişler kendiliğinden eriyen türde değil ise 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Ameliyattan sonraki 2.gün itibari ile hasta ayağa kalkıp rutin işlerini yapabilmektedir. Dikişlerin alınması ve şişliklerin inmesi ile hasta iş hayatına dönüş yapabilmektedir. Bu süreçte makyaj da yapılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatından sonra birkaç ay boyunca ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca güneş ışınlarına da fazla maruz kalınmaktan kaçınılmalıdır. Her operasyon kişiden kişiye değişim göstereceği gibi iyileşme süreci de kişiden kişiye değişiklikler gösterebilmektedir.

Güvenilir Hizmet

Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz

Randevu Alın

Destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ücretsiz Transfer

Operasyon öncesi ve sonrası ücretsiz transfer hizmeti